Trenkovačka škola nagrađena za volontiranje sa starijima (Royalova zaklada)

Autor: Petar Jurković, 28. 4. 2013.

Naša škola osvojila je treću nagradu za volontiranje sa starijima na natječaju koji je raspisala Royalova zaklada za međugeneracijsku solidarnost.

"Škola, prijatelj starijih - nauči me, naučit ću te" naziv je natječaja na koji se prijavilo 69 osnovnih škola iz cijele Hrvatske. Nagrade su, uz našu školu, osvojile škole iz Sirača i Brestovca Orihovičkog.

Projekt se sastoji od tri programa: "Učimo od starijih", "Učimo starije" i "Učimo jedni od drugih". U kreativnim radionicama prenose vještine i znanja predenja i pletenja vune, pečenja tradicionalnih kolača, sadnje cvijeća, izvedbe slavonskih kola i napjeva. Umirovljeni stomatolog predaje najmlađima o higijeni zubi, bivše školske djelatnice čitaju djeci lektiru ili ih podučavaju pecanju, a umirovljeni policajac o sigurnosti u prometu. Djeca uče starije osnove rada na računalu, plesati zumbu, upoznaju ih s uporabom mikroskopa. Mlađi i stariji provode slobodno vrijeme u brojnim zajedničkim sadržajima: igraju društvene igre, proslavljaju rođendane, odlaze na izlete i organiziraju sportske igre prilagođene starijoj generaciji.

Autor fotografija Igor Nobilo