> Vijeća
Vijeća

Vijeće roditelja radi na sjednicama. Daje mišljenje o prijedlogu školskog kurikuluma, godišnjeg plana i programa rada, raspravlja o izvješćima ravnatelja o realizaciji školskog kurikuluma, godišnjeg plana i programa rada škole, razmatra pritužbe roditelja u svezi s odgojno-obrazovnim radom, predlaže mjere za unapređenje obrazovnog rada, predlaže svog člana školskog odbora te obavlja i druge poslove u skladu sa statutom škole.
Vijeće roditelja između sebe bira predsjednika i zamjenika predsjednika.
    Ravnatelj škole dužan je u najkraćem mogućem roku obavijestiti vijeće roditelja o svim pitanjima od općeg značaja za školu.
    Ravnatelj škole, školski odbor i osnivač dužni su, u okviru svoje nadležnosti, razmotriti prijedloge roditeljskog vijeća i pisano ga o tome izvijestiti.

Vijeće roditelja saziva se prema potrebi tijekom školske godine. Materijale za rad Vijeća priprema ravnatelj sa stručnim suradnicima, a administrativne poslove radi tajnica škole. O radu Vijeća vodi se zapisnik.

Vijeće broji 12 članova.
U slučaju nemogućnosti obavljanja svoje funkcije u Vijeću, bira se novi član na roditeljskom sastanku.

Vijeće učenika čine predstavnici učenika svakog razrednog odjela. Članovi Vijeća sastajat će se jedanput mjesečno.
Predstavnik vijeća učenika sudjeluje u radu tijela škole kada se odlučuje o pravima i obvezama učenika, bez prava odlučivanja.
Način izbora i djelokrug rada vijeća učenika utvrđuje se statutom škole.