Projekt "Škola - prijatelj starijih: Nauči me, naučit ću te!"

Autor: Petar Jurković, 22. 3. 2013.

Kao dugogodišnji suradnici s Domom za starije i nemoćne osobe Velika, učenici OŠ „Vladimir Nazor“ Trenkovo odlučili su se javiti na Javni poziv za sudjelovanje u natjecanju „Škola – prijatelj starijih: Nauči me, naučit ću te!“ koji je objavila Royal zaklada, zaklada za međugeneracijsku solidarnost.
Svrha Javnog poziva je promoviranje vizije i misije Zaklade: mijenjanje mentaliteta generacija s ciljem poštivanja osoba treće životne dobi, rušenje predrasuda o starenju, motiviranje i poticanje pojedinaca i institucija na svakodnevne, lako ostvarive male aktivnosti kojima će se činiti velike stvari u životu osoba treće životne dobi.
U aktivnosti smo uključili korisnike Doma za starije i nemoćne osobe Velika, članove Planinarskog društva Mališćak, Velika, naše umirovljene djelatnike škole te umirovljenike s područja naše lokalne zajednice.

U sklopu projekta realizirali smo sljedeće aktivnosti: Informatička obuka, Zajedničko čitanje lektire, Igranje šaha, Radionica predenja i pletenja vune, Igranje društvenih igara, Likovna radionica, Predavanje o dentalnoj higijeni, Zumba, Probe Školskog tamburaškog orkestra i Zbora umirovljenika, Radionica tijesta, Molitva Križnog puta, Folklor, Proslava rođendana, Lončarska radionica, Literarna radionica.

22.03. je realizirana PREZENTACIJA PROJEKTA U OŠ VLADIMIR NAZOR TRENKOVO na kojoj su nastupali:
mažoretkinje umirovljenice, zbor umirovljenika, tamburaški orkestar OŠ Vladimir Nazor Trenkovo i još nekoliko točaka naših učenika.

U travnju i svibnju su planirane sljedeće aktivnosti:  biciklijada koju će predvoditi umirovljeni policajac ( sigurnost u prometu ), planinarenje, zajednički ribolov, sadnja cvijeća oko Doma u Velikoj, sportska natjecanja i zajednički izlet ( učenici - korisnici doma ).

Preporuke

Doma za starije i nemoćne osobe Velika

Općine Velika

Fotografije aktivnosti

Fotografije priredbe

Videoprojekcija

Objave projekta u drugim medijima

Web stranica Soundset Požega radija

Članak iz Kronike požeško-slavonske županije

Vijest Poljoprivredne televizije, 21.3.2013.

Vijest Poljoprivredne televizije, 25.3.2013.

Vijest radija Soundset Požega, 15.3.2013.

Vijest radija Soundset Požega, 22.3.2013.

Vijest radija Soundset Požega, 25.3.2013.

Priloženi dokumenti:
Himna_Doma_-_O_dome,_dome.wma (3.38 MB)