Đaci prehodali sedam kilometara

Autor: Petar Jurković, 3. 10. 2007.

Pješice do Jankovca. Zanimljiva nastava u prirodi osnovnoškolaca iz Trenkova.

Profesori i 156 učenika viših razred OŠ Vladimir Nazor iz Trenkova odlučili su, potaknuti lijepim vremenom, Međunarodni dan pješačenja obilježiti 12 dana ranije. Jučer su se uputili na sedam kilometara dug hod do park-šume Jankovac, jedne od najljepših dolina Papuka.
    Djeca su već tjedan dana nestrpljivo iščekivala ovaj dan. Pješačimo bar jednom godišnje već više od 35 godina uz prekid u ratu. Na taj način provodimo nastavu u prirodi, djelomično obrađujemo sadržaje iz geografije, biologije, povijesti, ali naglasak je na pješačenju jer djeca danas premalo hodaju, a kod kuće najveći dio vremena provode pred televizorima ili računalom - istaknula je ravnateljica Mirjana Vucković.
    Đaci su usput učili služiti se kompasom, a kad su došli na odredište uputili su se poučnom Grofovom stazom. Uživali su u prirodi i također okušali u nogometu, graničaru i skakanju u vrećama.

Izvor: Večernji list