CJELODNEVNA ŠKOLA

Eksperimentalni program »Osnovna škola kao cjelodnevna škola: Uravnotežen, pravedan, učinkovit i održiv sustav odgoja i obrazovanja« organizira se i provodi s temeljnim ciljem provjere vrijednosti okvira, modela i organizacije rada osnovne škole kao cjelodnevne škole. Programski, model cjelodnevne osnove škole sastoji se od četiri odgojno-obrazovna programa koji predstavljaju:

• Program nacionalnog kurikuluma osnovne škole, koji se provodi kroz redovitu (obveznu i izbornu) nastavu (A1)

• Program potpore, potpomognutog i obogaćenog učenja (A2)

• Program izvannastavnih aktivnosti (B1)

• Program izvanškolskih aktivnosti (B2).

OSNOVNA ŠKOLA KAO CJELODNEVNA ŠKOLA

Program cjelodnevne osnovne škole središnji je reformski program u sustavu općeg obaveznog odgoja i obrazovanja u Republici Hrvatskoj i snažan iskorak u unaprjeđenju kvalitete sustava odgoja i obrazovanja primjeren zahtjevima 21. stoljeća. Program sadrži niz modernizacijskih elemenata i promjena kojima se na jasan način odgovara na iskazane potrebe i predstavlja jasan put prema ostvarenju važnih nacionalnih ciljeva.

Eksperimentalni-program-Osnovna-skola-kao-cjelodnevna-skola

PLAN UKLJUČIVANJA DIONIKA

Uključivanje dionika je proces koji se provodi tijekom cijelog trajanja Projekta te za svaku školu podrazumijeva izradu pojedinačnog Plana uključivanja dionika (Plan) na razini škole koji sadrži smjernice, načine, strategije i metode za uključivanje dionika. Kada je pravilno osmišljen i proveden, Plan podržava razvoj snažnih, konstruktivnih i međusobno uključivih odnosa koji su važni za uspješno upravljanje okolišnim i društvenim rizicima Projekta. Uključivanje dionika najučinkovitije je kada se pokrene u ranoj fazi razvoja Projekta.

Plan_ukljucivanja_dionika_2024 (3)

OKVIRNI PLAN UPRAVLJANJA OKOLIŠNIM I DRUŠTVENIM RIZICIMA (ESMP)

Ovaj dokument je pripremljen kako bi se preliminarno procijenili utjecaji planiranih aktivnosti na okolišne i društvene aspekte. Radi se o okvirnom planu koji će se nakon detaljnih analiza svakog od podprojekta dodatno dorađivati i finalizirati te će biti dodatno definirani procesi te vremenski okvir.

ESMP_kontrolna_lista