VIJEĆE UČENIKA

U školi se osniva Vijeće učenika koje čine predstavnici učenika svakog razrednog odjela.
Predstavnik učenika za Vijeće učenika bira se na satu razrednika, a postupkom izbora rukovodi razrednik.

Vijeće učenika:
− promiče interese učenika i predlaže mjere za poboljšanje prava i interesa učenika
− daje sugestije za provedbu izleta i ekskurzija
− raspravlja o prijedlogu Etičkog kodeksa neposrednih nositelja odgojno-obrazovne djelatnosti i Kućnog reda
− daje prijedloge o provedbi Kućnoga reda
− može dati pritužbu ravnatelju Škole, Učiteljskom vijeću i Školskom odboru glede statusa i položaja učenika Škole
− raspravlja i daje prijedloge i o drugim pitanjima važnim za prava, obveze i interese učenika.

Predstavnik Vijeća učenika sudjeluje u radu školskih tijela kada se odlučuje o pravima i obvezama učenika, bez prava odlučivanja.

Credit: pngtree.com