VIJEĆE RODITELJA

Vijeće roditelja  je tijelo u kojem sudjeluju roditelji učenika Škole. Ustrojeno je na početku školske godine, izborom predstavnika roditelja svakog razrednog odjela.
Vijeće roditelja je poveznica roditelja i škole i predstavlja način na koji se svi zainteresirani roditelji mogu izravno uključiti u život i rad škole.

Vijeće roditelja raspravlja o pitanjima značajnim za život i rad Škole te:
− daje mišljenje o prijedlogu školskog kurikuluma, godišnjeg plana i programa rada Škole
− raspravlja o izvješćima ravnatelja o realizaciji školskog kurikuluma, godišnjeg plana i programa rada Škole
− razmatra pritužbe roditelja u svezi s odgojno obrazovnim radom
− imenuje i razrješuje jednog člana Školskog odbora iz reda roditelja koji nije radnik Škole
− glasuje o kandidatu za ravnatelja Škole i dostavlja pisani zaključak Školskom odboru
− predlaže mjere za unapređivanje odgojno obrazovnog rada
− raspravlja o prijedlogu Etičkog kodeksa neposrednih nositelja odgojnoobrazovne djelatnosti i Kućnog reda
− daje mišljenje i prijedloge u svezi s organiziranjem izleta, ekskurzija, sportskih i kulturnih sadržaja škole
− daje mišljenje i prijedloge u svezi s uvjetima rada i poboljšanjem uvjeta rada u Školi
− daje mišljenje i prijedloge u svezi s osnivanjem i djelatnosti učeničkih zadruga te sudjelovanjem učenika u njihovu radu
− daje mišljenje i prijedloge u svezi sa socijalno-ekonomskim položajem učenika i pružanjem odgovarajuće pomoći.

Ravnatelj škole dužan je u najkraćem mogućem roku obavijestiti vijeće roditelja o svim pitanjima od općeg značaja za školu.
Ravnatelj škole, školski odbor i osnivač dužni su, u okviru svoje nadležnosti, razmotriti prijedloge roditeljskog vijeća i o tome ga izvijestiti.

Sjednice Vijeća roditelja održavaju se prema potrebi, a sjednicu saziva predsjednik Vijeća roditelja odnosno njegov zamjenik ako je predsjednik Vijeća roditelja privremeno spriječen u obavljanju poslova predsjedavajućeg.
Prijedlog za sazivanje sjednice može dati svaki član Vijeća roditelja, a predsjednik je obvezan sazvati sjednicu ako to zatraži 1/3 članova tijela ili ravnatelj Škole.

Članovi Vijeća:

1.