Konferencija o volonterstvu

Autor: Katarina Katić, 12. 11. 2019.

Sudjelovali smo na Konferenciji o volonterstvu koja je održana u utorak 5. studenog 2019. godine u hotelu Grgin dol u Požegi. Konferenciju je organizirao Eko centar Latinovac.

Na konferenciji su sudjelovale učenice E. Došen (8.b), A. Vidović (7.r.), Karla Mišić (6.b) i Vanessa Nedić (6.b) te učiteljica njemačkog jezika I. Hajzler i pedagoginja K. Katić.

Program:

10,00 - 12,00 - Uvodno predavanje i pozitivni primjeri prakse vezano uz volontiranje i Europske snage solidarnosti
12,00 - 12,30 - Pauza
12,30 - 14,00 - Kako poboljšati i osnažiti volontersko djelovanje u lokalnoj zajednici s naglaskom na veće uključivanje djece i mladih
14,00 Ručak i zatvaranje konferencije

Učenice su bile vrlo zadovoljne predavanjem, aktivnostima, atmosferom i praktičnim primjerima različitih načina volontiranja. Svoje dojmove iznijele su na sjednici Vijeća učenika.