Autor: Katarina Katić, 19. 5. 2017.

U petak, 19.svibnja 2017. proslavili smo Dan škole.

Ovogodišnji Dan škole započeli smo sportskim igrama. Svi učenici naše škole natjecali su se u mnogim sportovima. Tako su mališani od 1. do 4. razreda nosili jaje na žlici, trčali zavezanih nogu, igrali graničara, a stariji su  okušali snage u odbojci, košarci, nogometu i graničaru. Osmaši su odigrali revijalnu odbojkašnu utakmicu protiv učitelja naše škole te bili časno poraženi iako su se borili do samog kraja. Bilo je mnogo ljutnje, suza i smijeha, ali sve je prošlo bez izgreda što je potvrdilo staru izreku da je važno sudjelovati, a ne pobijediti.

U večernjim satima održala se svečana priredba na čijem početku su uručene prigodne nagrade najzaslužnijim učenicima. Otvorio ju je Barun Trenk (naravno, učenik glumac) koji nas je upoznao sa svojim životom obučen u svečanu odoru. Posebnu nagradu Općine Velika dobila je učenica Roberta M. za najuspješniju učenicu generacije. Na priredbi su sudjelovali članovi tamburaškog orkestra, plesne grupe, pjevačkog zbora, dramske skupine te mnogi drugi učenici. Da nestrpljivo čekamo kraj nastave godine pokazali smo i unutarnjim uređenjem kojeg je bila tema more iako smo priredbu završili pjesmom Inati se, Slavonijo.