UČENIČKA ZADRUGA TRENK – ŠTO SMO RADILI

Autor: Katarina Katić, 30. 9. 2021.

Učenička zadruga je aktivna od školske godine 2020./2021. Tijekom te školske godine članice i članovi zadruge su izrađivali različite predmete za vrijeme izvannastavnih aktivnosti. Zbog bolesti COVID-19 i posebnih epidemioloških mjera naše aktivnosti su bile ograničene, ali usprkos tome smo bili vrijedni i aktivni.

Izrađivali smo ukrasne predmete tehnikom „string art“, božićne ukrase od moosgummija, tulipane od krep papira, ukrašavali jaja od stiropora i pleli narukvice od konopca.

Najvrjednije zadrugarke, Viktorija Banović, Laura Walter i Lara Vasić, su predstavile našu zadrugu na E-twinning projektu pod nazivom 6. županijska smotra učeničkih zadruga Požeško-slavonske županije održanom 20. travnja 2021., povodom čega smo snimili kratki videozapis: https://www.youtube.com/watch?v=Txy9ucacLK4

Istim videozapisom sudjelovali smo na 6. županijskoj smotri učeničkih zadruga Požeško-slavonske županije održanoj 1. do 3. lipnja 2021. u Pakracu. Nažalost, zbog tadašnje epidemiološke situacije, smotra je održana online.

Bavili smo se i humanitarnim radom. Sudjelovali smo u humanitarnoj akciji pomoći učeničkim zadrugama Sisačko-moslavačke županije – Zadrugari zadrugarima, organiziranoj tijekom ožujka i travnja 2021. godine. Donirali smo novčana sredstva UZ „Zrinkavci“ (OŠ Katarina Zrinska, Mečečani) stradaloj u potresu. Poklonili smo svoje proizvode OŠ „Antuna Kanižlića“ u Požegi koja već nekoliko godina provodi projekt pod nazivom Marijini obroci kojim se skupljaju sredstva za prehranu učenika u Liberiji.

Zbog ograničenih aktivnosti nismo mogli uživo sudjelovati na prodajnim sajmovima, izložbama i smotrama, ali nadamo da će nam ova školska godina biti ispunjenija.

Ukoliko vas je ovaj članak zainteresirao, volite se družiti u opuštenoj i ugodnoj atmosferi te se okušati u izradi različitih rukotvorina obratite se voditeljici zadruge naše škole učiteljici Marijani Gal Cvijetović.