Projekt - Zaboravljene igre

Autor: Petar Jurković, 26. 5. 2011.

Dana 26. svibnja 2011. godine u OŠ "Vladimir Nazor" Trenkovo realiziran je projekt Stare zaboravljene igre - igre naših baka i djedova.

U projektu su sudjelovali svi učenici od 1. do 8. razreda. Projektu su pridonijeli učenici, učitelji, roditelji i tehničko osoblje škole. Projekt je jedna od aktivnosti koju smo realizirali u sklopu obilježavanja Dana neovisnosti Republike Hrvatske i 20. godišnjice Dana državnosti u odgojno - obrazovnim ustanovama. Aktivnosti su medijski popraćene.

Igralo se: Pošto kume lončić, Došla majka s kolodvora, Durke, Štule, Na jamu, Lupanje, Voće i povrće, Otrov, Pola-cijelo, Pincek i pala, Konja i jahača, Šibica, Klikeranje, Oduzimanje zemlje, Igra cara, Bana i lopova, Trula kobila, Škola-osam razreda, Mlin, Zavezanih nogu do cilja, 9-10, Pod zid, Šibica, Kule, Karte, Kapoš, Trči mačka oko tebe, Prolaste laste, Ševa, Care govedare, Križić - kružić, Jakove, gdje si?, Žmirke i Lipljive.

Učenicima su se najviše svidjele Štule, Pincek i pala te Klikeranje.

U sklopu obilježavanja tih dana je i obavljena prezentacija knjige Park u Trenkovu autora mr. sc. Juraja Zelića i mr. sc. Tomislava Crnjca.

Rezultati

Igra 9,10
1. Ena R.
2. Josipa Č.